Tajski Masaż Klasyczny Looking for a beauty

Tajski masaż klasyczny:

Masaż tajski
Masaż tajski łączy techniki akupresury, rozciągania, refleksologii i jogi. Rozciąga mięśnie i relaksuje, zwiększa zakres ruchu, usprawnia przepływ energii (płynów ustrojowych: krwi i limfy) oraz informacji w postaci impulsów. Znacznie odbiega od masażu klasycznego czy innych form masażu leczniczego wykształconych przez medycynę Zachodu. Wykazuje on raczej podobieństwo do manualnych technik mobilizacyjnych, powięziowych czy nawet manipulacyjnych kręgosłupa i kończyn. Masaż tajski jest holistyczną, naturalną metodą leczenia, mającą swoje korzenie w ajurwedzie, jodze, medycynie chińskiej oraz w lokalnych ludowych technikach medycznych.

Głównym celem masażu jest przywrócenie przepływu energii i równowagi energetycznej, która została zaburzona na skutek choroby, stresu czy niewłaściwego trybu życia. Jako zabieg holistyczny wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł oraz duszę masowanego. Poprawia kondycję fizyczną, psychiczną, duchową i intelektualną.

Masaż tajski można stosować nie tylko jako część terapii w konkretnym schorzeniu ale głównie jako formę relaksacji, profilaktyki, podniesienia odporności przeciwko chorobom czy nawet jako formę ćwiczeń ogólnousprawniających, poprawiających zakres ruchów w stawach i siłę mięśni poprzez rozciąganie które w tym masażu jest bardzo intensywne.
Dawniej masaż tajski zarezerwowany był jedynie dla rodzin królewskich z Dalekiego Wschodu, teraz dostępny w salonie masażu tajskiego Khai Thai – Rybnik 🙂

Niektóre z korzyści jakie przypisuje się masażowi tajskiemu:

-Głęboki relaks i odprężenie

-Uwolnienie od napięć i stresów

-Poprawa samopoczucia

-Poprawa kondycji fizycznej, giętkości i elastyczności

-Poprawa krążenia krwi oraz limfy, lepsze natlenienie i nawodnienie całego ciała

-Uwolnienie mięśni od kwasu mlekowego zalegającego po większym wysiłku fizycznym

-Stymulacja organów wewnętrznych, skutkująca lepszym trawieniem i skuteczniejszym wchłanianiem składników odżywczych z pokarmów

-Przeciwdziałanie zanikowi mięśni

Teraz to wszystko tu, w salonie masażu tajskiego i balijskiego KhaiThai Rybnik